Co ciekawego u nas dzieje się ...

ostatni tydzień

Ubieranie choinki grupa I

Leśnik i ornitolog w naszym przedszkolu

Dzisiaj (14 XII 2017) gościliśmy w naszym przedszkolu pracowników Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. To wyjątkowe spotkanie i bardzo ciekawe zajęcia nie tylko dla najmłodszych ale i dla starszych dzieci. Skrzydlaci goście w karmniku - to główny temat spotkania. Podczas prezentacji dzieci z łatwością odnalazły i rozpoznały ptaki  które widują w przedszkolnych karmnikach ( za które dziękujemy Panu Bogdanowi!). Przedszkolaki poznały zasady dokarmiania ptaków i poznały dużo ciekawostek z ich życia. Obiecujemy, że będziemy dbać by karmniki były zawsze pełne dobrego i zdrowego pożywienia i będą zawsze czyste.

Ubieranie choinki w grupie III

11 grudnia 2017, dzieci wspólnie z rodzicami udekorowały świąteczne drzewko. Nasza choineczka, ozdobiona została rękodziełem - prawie dziełem z kolorowego papieru, włóczki oraz "masy porcelanowej" . Mamy nadzieję, że nasze zajęcia zachęcają dzieci i rodziców do własnoręcznego wykonywania ozdób. Tego typu prace, wspólne z dziećmi, całą rodziną to nie tylko okazja do rozwijania zdolności, sprawności ale także do spędzania czasu w sposób efektywny i efektowny i  jeśli nasza choinka nie błyszczy kupionymi ozdobami ( lub od kupionych ozdób) tym lepiej. Nam właśnie taka się podoba i przy niej popłynęły pierwsze kolędy. Wesołych Świąt!!!

Ubieranie choinki w gr IV

We wtorek IV grupa zebrała siły i po zajęciach ubrała choinkę. Starszaki rewelacyjnie radziły sobie z wieszaniem różnorodnych ozdób, to taka próba generalna przed ubieraniem choineczki w domu :) Pomimo, iż za oknem nie widać, że święta tuż tuż to w naszej sali zrobiło się iście świątecznie , gdy Panna Zielona przystrojona w bombeczki, aniołki , gwiazdeczki i światełka zaczęła cieszyć nasze oczy i przypominać, że przed Nami wspaniały czas pełen cudów ,spędzony wśród najbliższych, czas na który czekają cały rok zarówno Ci mali jak i duzi :) Wesołych Świąt!!

Choinka w grupie V

Mikołajki w gr. I I ii

Mikołajki w grupie I i II. 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość –

Mikołajki w majątku Howieny

Dzieci z grupy III, IV i V miały wyjątkową okazję spędzenia tego dnia z samym solenizantem Świętym Mikołajem. Do „Majątku Howieny” w Pomigaczach wyjechaliśmy tuż po wczesnym śniadaniu. Wszystkie przedszkolaki marzyły o  odwiedzinach u  Św. Mikołaja, chciały zobaczyć jak pracują Elfy. Właśnie tu  poczuliśmy magię nadchodzących Świąt! Majątek Howieny przemienił się w czarującą Wioskę Świętego Mikołaja, gdzie nasze dzieci wzięły udział w warsztatach z Elfami, spędziły czas z Mikołajem, zobaczyły jak On mieszka oraz przeniosły się do Świątecznej Krainy pełnej niespodzianek! To przy  boku  Mikołaja dzieci bawiły się wraz z pomocnikami Mikołaja. Po grach i zabawach przyszedł czas na wypicie rozgrzewającego zimowego napoju oraz zjedzenie pysznych pierników - uczta była iście świąteczna! Każdy uczestnik zabawy  otrzymał Certyfikat Honorowych Gości Wioski Św. Mikołaja! Elfy mieszkające w Wiosce zaprosiły  do wspólnych warsztatów artystycznych. Pomocnicy Św. Mikołaja, w rytm kolęd, towarzyszyły w tworzeniu świątecznych dekoracji, które dzieci  zabrały ze sobą do domu na pamiątkę.

ten miesiąc

Koło badaczy - zoologów czyli zabawy ze śniegiem i nie tylko

Pierwszy śnieg! Dla małych naukowców to oczywiście doskonałe pole do prowadzenia badań, doświadczeń, wyciągania wniosków. Jak można się było domyślić nasze zabawy badawcze to pomysł dzieci. Zjawisko topnienia, badanie czystości śniegu, skrzypienie itd. Oczywiście  powróciliśmy do naszego jajka, które czekało na nas 2 tygodnie. no i cóż? Jak widać na zdjęciu,  stało się coś ciekawego. Jajo nie tonie w wodzie ( dzieci szybko przypomniały sobie, że jeśli woda jest słona to jajko powinno pływać) i co teraz? Ale woda była "słodka" - sprawdzono metodą palec - buzia:). No cóż jajko wyschło - mówiąc prościej zepsuło się, wyschło i dlatego jest lekkie. Jako, że wróciliśmy do tematu słonej wody, to postanowiliśmy sprawdzić czy sól rozpuszczoną w wodzie można jakoś odzyskać - na wynik tego doświadczenia trzeba trochę poczekać