Co ciekawego u nas dzieje się ...

Rozwiązanie XV edycji konkursu "Bajki w zimowej szacie"

W konkursie wzięło udział 122 dzieci z białostockich przedszkoli.

Zabawa na śniegu grupa I i II

Walentynki w grupie III, IV i V

Dzisiaj w przedszkolu królował kolor czerwony :) W końcu to wyjątkowy dzień pełen miłości, życzliwości, radości i uśmiechów. Oczywiście każdy z Nas wie, że miłość czy życzliwość trzeba okazywać sobie każdego dnia,a nie tylko od święta, ale była to dobra okazja do szczególnego okazania sympatii dla kolegów, koleżanek czy Pań. Były wspólne tańce, konkursy oraz bezcennny czas razem spędzony, który na długo zostanie w naszej pamięci.

WALENTYNKI !!!

Dnia 14 lutego odbyły się w przedszkolu WALENTYNKI. Tak bawiła się grupa I i II.

Koło badaczy - zoologów

Kolejne spotkanie małych badaczy odbyło się 09 lutego 2018 - zajmowaliśmy się głównie zjawiskiem złudzenia optycznego. Dzieci ćwiczyły także umiejętność posługiwania się kroplomierzem - oj nie było łatwo!

ten miesiąc

Smutny Moll i wesoły Dur - audycja muzyczna

Dzisiaj (05 II 2018) gościliśmy w naszym przedszkolu artystów ze Stowarzyszenia Arte - Muza Białystok, którzy zaprezentowali muzyczną bajkę, a właściwie zaprosili nas do współudziału i współtworzeniu tej muzycznej przygody. Dzieci poznały dwoje bohaterów, jeden chociaż bogaty to ciągle smutny, drugi chociaż biedny to zawsze wesoły. Bohaterowie wplątują się w zabawne historie, ale każdy z nich reaguje inaczej - Moll zawsze się smuci a Dur cieszy. Przy okazji przygód dwójki przyjaciół dzieci poznały pojęcia muzyczne "dur" i "moll"        i dowiedziały się dlaczego piosenki w tonacjach durowych brzmią wesoło a w molowych smutno. Przedszkolaki uczyły się również śpiewać     i rozróżniać akordy durowe i molowe.Poznały także ciekawe instrumenty jak kontrabas i obój.