tu kiedyś będzie logo przedszkola
Przedszkole Samorządowe nr 56
ul. Gen. Z.Berlinga 38
15-814 Białystok
tel.: 85 654 42 48

Przedszkole Samorządowe nr 56 w Białymstoku

NAGRODY I OSIĄGNIĘCIA DZIECI W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

1. OLAF W. z gr V zdobył nagrodę, a JULIA D. również z grupy V  wyróżnienie w konkursie plastycznym "Barwy świata Przyrody" zorganizowanym dla dzieci i ich rodziców przez Przedszkole Samorządowe Nr 79

2. AMELIA B. z gr. IV i ANTONI Ch. z gr. II otrzymali nagrodę, a JULIA D. z grupy V  i MAJA B. z gr. III wyróżnienie w miejskim konkursie plastycznym "Bohaterowie ulubionych bajek" zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 4

3. KRYSTIAN G. z gr. IV uzyskał wyróżnienie w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 81 "Jesień w mieście"

4. MATEUSZ B. z gr. IV i MAJA S. z gr. III zdobyli nagrodę w konkursie plastycznym "Czary Pani Jesieni" zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 53

5. NATALIA K. z grupy IV otrzymała statuetkę dla przedszkola za udział w VII przeglądzie  recytatorskim "Co w trawie piszczy" zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 77

6. OLA S. i HANIA Ch. z gr. V wzięły udział w "Jesiennym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej" w Przedszkolu Samorządowym Nr 51

7. JULIA D. z gr. V została laureatką I nagrody w konkursie piosenki "Witajcie w naszej bajce" zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 81 w Młodzieżowym Domu Kultury

8. HANIA Ch. z gr. V zdobyła III nagrodę w konkursie piosenki patriotycznej "Kocham Cię moją Ojczyznę" zorganizowanym w Szkole Podstawowej Nr 47

9. OLA S. z gr. V została laureatką I nagrody w konkursie plastycznym "Mój Anioł Stróż" zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 25

10. EWA J. z gr. III otrzymała nagrodę w konkursie plastycznym "Ekologiczna zabawka"  zorganizowanym dla dzieci i rodziców w Przedszkolu Samorządowym Nr 78

11. HANIA Ch. z gr. V dostała wyróżnienie w konkursie piosenki "Mikołajkowa Gala Przedszkolaków" w Młodzieżowym Domu Kultury

12. W konkursie "Kochany Święty Mikołaj" zorganizowanym dla dzieci i rodziców przez Redakcję "Bajkowej Gazetki" z Przedszkola Samorządowego Nr 56 nagrodę specjalną otrzymali: KRZYSZTOF T.z siostrą ANIĄ i MATEUSZ B. z gr. IV oraz Hania Ch. z gr. V; OLA S. MIŁOSZ T., OLAF i LENA W. z gr V, JULIA i IZA D. z gr V i I, MICHAŁ i MARCIN M. z gr V i I, EWA J. z bratem TYMKIEM z gr III i I, KAMIL B. z gr II, HUBERT D. i AMELIA B. z gr IV zdobyli nagrody, zaś NIKOLA B. z gr. V, MICHAŁ B. z gr IV, MATEUSZ B. z gr. II, FILIP K. z gr. III, OSKAR i GOSIA P. z gr. V i II dostali wyróżnienie

13. W  konkursie plastycznym  "Bajki w zimowej szacie" zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 56 nagrodę zdobyli: GABRYSIA S. z gr V, i ZOSIA P. z gr II zaś OLA S. JAN R. i SZYMON K. z gr I oraz ELIZA P. z gr. IV otrzymali wyróżnienie

14. ADA R. z gr. V zdobyła nagrodę w konkursie plastycznym "Zimo baw się z nami" zorganizowanym przez PS nr 28

15.„Ruch to zdrowie- Mamo, Tato pobaw się ze mną w dawne zabawy podwórkowe” to tytuł  konkursu plastycznego zorganizowanego przez PS 45, wyróżnienie zdobył tam  Krystian G. z gr IV

16. W Miejskim Konkursie Recytatorskim Wierszobajkowe ZOO wiersze Joanny Myślińskiejwyróżnienie zdobyła Natalia K. z gr IV za wiersz „Puszczyk”

17.  W Międzyprzedszkolnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej zorganizowanym przez PS 78 w Białymstoku,  II miejsce wywalczył zespół dzieci z gr. IV  w składzie: Mateusz B. Michał B. Kacper. Oliwia T. Krzyś T.

18. Zespół "Słowiki z grupy V" w składzie: Hania Ch., Julia D., Oskar P. wyśpiewał I miejsce w kategorii zespołów na XXV Festiwalu Piosenki Przedszkolaka zorganizowanego przez MDK w Białymstoku

19. W międzyprzedszkolnym konkursie matematycznym "Mądra Główka"  I miejsce zajęli: Oskar P. z gr. V i Hubert D. z gr. IV

20.  W miejskim konkurs literacko- plastyczny – nagroda dla Huberta D. z gr. IV za wiersz pt.: „Przyszła wiosna” oraz wyróżnienie dla Michał Ch.z gr IV za wiersz pt.: „Wiosna”. – PS 55-obie prace zakwalifikowane do publikacji „Ja i moja bajka”

21. „Najpiękniejsza bajka” - to konkurs literacko-plastyczny o randze wojewódzkiej Michał B z gr IV zdobył - nagrodę w kategorii rodzinnej- bajki pisane przez dzieci i rodziców za bajki pt.: „Ważny gość”, „Piękna Wiosna”.., zaś wyróżnienie wywalczyła Eliza P. a gr IV w kategorii dziecięcej- bajki pisane przez dzieci za bajkę „Nić przyjaźni” - organizator PS 31

22. W konkursie plastycznym "Wiosna budzi owady" zorganizowanym przez PS 53 nagrodę zdobyli: Oskar P. z gr V oraz Krzyś T. z gr. IV

NAGRODY I OSIĄGNIĘCIA DZIECI W ROKU SZKOLNYM 2015/2016.

   

  1.  MILENKA S.  z grupy IV, HANIA H. z grupy V i MAJA S. z grupy III  zdobyły nagrody w  XIV edycji konkursu plastycznego "Czary Pani Jesieni", organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 53 im. Marii Kownackiej - PLASTUŚ w Białymstoku - 23 X 2015.
  2.  MIŁOSZ Z. z grupy III oraz ADA R.  z grupy V wraz z rodzicami, zdobyli nagrody w konkursie plastycznym "Barwy świata przyrody" organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 79 w Białymstoku - jesień 2015.
  3. HANIA CH.  z grupy V uzyskała wyróżnienie w konkursie piosenki "Jesienne śpiewanie" zorganizowanym w październiku 2015 przez Przedszkole Samorządowe nr 21 w Białymstoku.
  4. JULA D. z grupy V,  ZDOBYŁA NAGRODĘ w konkursie plastycznym "Kiedy się śmieje dziecko?" - zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 68 w Białymstoku -  jesień 2015.
  5. AMELIA B. z grupy IV, zdobyła nagrodę w konkursie plastycznym "Bohaterowie ulubionych bajek" - zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 4 w Białymstoku - listopad 2015.
  6. MATEUSZ B. z grupy IV, zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym "Bohaterowie ulubionych bajek" - zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 4 w Białymstoku - listopad 2015.
  7. 06 XI 2015 Amelia z grupy IV reprezentowała naszą placówkę na "Jesiennym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej" w Przedszkolu Samorządowym nr 51.
  8. 17 listopada 2015 Natalka K. i Ania N. z grupy IV i III - reprezentowały nasze przedszkole w przeglądzie recytatorskim o zasięgu wojewódzkim "Co w trawie piszczy?" - zdjęcia w wydarzeniach - zapraszamy.
  9. ZOFIA RITA G. z grupy II uzyskała nagrodę w konkursie plastycznym "Mój Anioł Stróż", organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 25 w Białymstoku - listopad - grudzień 2015;
  10. Oliwia T. z grupy IV uzyskała nagrodę w konkursie plastycznym "Mój Anioł Stróż", organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 25 w Białymstoku - listopad - grudzień 2015;

   

       11. Dnia 21 XII 2015 "Mikołajkowa Gala Przedszkolaków" w MDK - Krystian G. z grupy IV za pracę plastyczną uzyskał wyróżnienie a prace Mateusz B,

          Uli J, Anny Ź, Szymona K, Amelii B, oraz Oliwki T zostały zakwalifikowane na wystawę, którą można obejrzeć na stronie MDK - link poniżej.

          http://www.mdk.bialystok.pl/index.php/konkursy

       12. HANIA CH.. z grupy V dnia 21 XII 2015 zdobyła nagrodę w konkursie piosenki Mikołajkowej Gali Przedszkolaków w Młodzieżowym Domu Kultury

             w   Białymstoku.

       13. W miejskim konkursie plastycznym, organizowanym przez nasze przedszkole "Bajki w zimowej szacie" Gabrysia S. z grupy II zdobyła wyróżnienie,

             Mateusz B. z grupy IV nagrodę, Liliana B. z grupy V nagrodę oraz Szymon K. w ramach prac koła plastycznego  - nagrodę.

        14. 10.03.2016r. Hubert Dardziński z grupy IV uczestniczył w XII Wojewódzkim Konkursie Piosenki Autorskiej. Zaśpiewał piosenkę pt. „Wakacji czas”,

            której   autorką słów jest Anna Janucik, aranżację do znanej piosenki pt. „Stokrotka” wykonał pan Bogdan Obrycki. Jego talent doceniło jury –

            Hubert  otrzymał wyróżnienie.

 

     15. Ola S. z grupy V zdobyła nagrodę w konkursie plastycznym "Moja rodzina" - organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 58 w Białymstoku.

     16. W konkursie plastycznym organizowanym w kwietniu przez PS 45 w Białymstoku, Ola S. z babcią zdobyła wyróżnienie.

     17. W konkursie piosenki angielskiej (kwiecień 2016), organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 31 w Białymstoku - Lilianka B z grupy V, zdobyła wyróżnienie.

     18.  W konkursie matematycznym organizowanym przez nasze przedszkole - Liliana B z grupy V zajęła I miejsce a Hubert D. z grupy IV - II miejsce     (maj     2016).

    19. Dnia 10 maja 2016, na Festiwalu Piosenki Przedszkolaka organizowanym przez MDK w Białymstoku, Hania Ch. z grupy V zdobyła II miejsce (zdjęcie w zakładce wydarzenia).

      20. „Bajka o wiośnie” konkurs „Bajkowej gazetki” PS Nr 56 – nagrodzeni: Michał B., Jula A., Krystian G., siostry Milena i Eliza S.,   Krzyś T., Oliwka T.- dzieci z gr. IV;

      21. Dzieci z gr IV – Jula A., Hubert D., Krystian G., Kacper K., Szymon K. zajęły III miejsce w Międzyprzedszkolnym konkursie wiedzy przyrodniczej w PS Nr 78;

      22. Amelka B. z gr. IV otrzymała wyróżnienie w konkursie pt.: „Moja Rodzina” w PS Nr 58;

      23. Bardzo cieszymy się z sukcesu dzieci gr IV  w VI Międzynarodowym konkursie plastycznym „Przedszkolaki kochają przyrodę” – Mateusz B. oraz Ania Ż. otrzymali nagrodę, a Oliwka T. – wyróżnienie;

      24. Ania Ż. z gr. IV otrzymała nagrodę za pracę w konkursie plastycznym „Bezpieczna droga do Przedszkola” w PS Nr 79;

      25. Mateusz B. z gr IV, Dominika Ł. oraz Emilka G. z grupy V, otrzymali nagrody w konkursie „Po prostu koci świat” w Szkole  Podstawowej  Nr 12;

 

    26. Michał M z grupy V - I miejsce, Amelka B z grupy IV - II miejsce i Szymon K. z grupy IV - III miejsce -  w konkursie rodzinnym, plastycznym organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 78 w Białymstoku "Bezpieczna podróż rodziny";

   27. Rodzina Zosi P. z grupy II otrzymała dyplom Sup[er Rodziny w konkursie "Satysfakcję mam, z dzieckiem bawię się sam" w ramach IV edycji Białostockiego Programu Zabaw Fundamentalnych dla Przedszkoli.

 

 

 

 

 

 

Osiągnięcia i nagrody dzieci w roku szkolnym 2011/2012

 

GRUPA II

·        Z Kubusiem Puchatkiem przez świat” (PS 52) - międzynarodowy konkurs plastyczny: Karolina K., Karolina S., Marta Sz., Bartek B.

·        „Baje, bajki, bajeczki” (PS 58): Karolina S. - nagroda, Maja K. – nagroda

·        „Bajki w zimowej szacie”: Karolina S. – nagroda, Karolina K. – wyróżnienie

 

GRUPA III

·        „Z Kubusiem Puchatkiem przez świat”(PS 52) międzynarodowy konkurs plastyczny – Julia D. – nagroda

·        „Czary Pani Jesieni” (PS 53) konkurs plastyczny - Wiktoria P. – nagroda

·        „Zimo baw się z nami” (PS 28) konkurs plastyczny – Julia D. – wyróżnienie

·        „Baje, bajki, bajeczki” konkurs plastyczny – Julia D. – wyróżnienie

·        „Kubuś nasz przyjaciel” konkurs plastyczny – Ania K. – wyróżnienie

·        „Bajki w literaturze dziecięcej” (PS50) konkurs plastyczny- Ania K. – nagroda

 

W akcji prowadzonej przez Departament Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku „Zbiórka baterii” – Kuba Sz. – zebrał największą ilość baterii w przedszkolu i otrzymał nagrodę z Urzędu Miejskiego.

 

 

GRUPA IV

·        „Bajki w zimowej szacie” (PS 56) – Mateusz B., Weronika R., Natalka A. – wyróżnienia

·        „Skrzydlaci przyjaciele” konkurs plastyczny – Natalka A. – wyróżnienie

·        „Śmieszny kurczak” – Weronika B., Weronika O., Weronika R. – wyróżnienia

 

 

GRUPA V

·        „Lokomotywa z J. Brzechwą i J. Tuwimem” – konkurs recytatorski w PS 48 – Julia O. wyróżnienie

·        „Konkurs wiedzy ekologicznej” (PS 78) – zespół w składzie:  Julia O., Michalina K., Bartek P., Patryk B., Piotr L. – I miejsce

 

 

 

Udział w konkursach dzieci z kółka plastycznego w roku szkolnym 2011/2012 6-latki

·        „Bajki w zimowej szacie” (PS 56): Julia O. – nagroda, Gabriela D. – wyróżnienie

 

 

 

 

Osiągnięcia i nagrody dzieci w roku szkolnym 2012/2013

GRUPA I

·        „Bajki w zimowej szacie” (PS 56) konkurs plastyczny – Maja Ż. – nagroda

 

 

GRUPA II

·        „Bajki w zimowej szacie” (PS 56) konkurs plastyczny – Antoni K. – nagroda, Ignacy S. – nagroda

 

 

GRUPA III

·        „Z Kubusiem Puchatkiem przez świat” (PS 52) – międzynarodowy konkurs plastyczny: Ignacy J. – nagroda, Marta Sz. – nagroda

·        Konkurs „Bajkowej Gazetki” (PS 56): Julia B. – nagroda, Marta Ż. – nagroda

·        „Ulubiona postać z utworów Jana Brzechwy” - Ogólnopolski konkurs plastyczny (PS 49): Julia B.  - nagroda

·        „Bajki w zimowej szacie” (PS 56): Julia B., Karolina K. – nagroda, Karolina S. – wyróżnienie

 

 

GRUPA IV

·        „Czary Pani Jesieni” (PS 53) konkurs plastyczny – Julia D. – nagroda

·        „Podróże po Podlasiu” (PS 76) konkurs plastyczny – Wiktor K. – nagroda

·        „Stworzonko leśne” (PS 78) konkurs plastyczny – Ida S. – nagroda

 

 

GRUPA V

·        „Jesień na Podlasiu” (PS 79) konkurs plastyczny - Ola G. – nagroda

·         „Bajki w zimowej szacie” (PS 56) konkurs plastyczny – Ola R. - wyróżnienie

 

 

Udział w XII Prezentacjach Małych Form Teatralnych „Kolędy to czas” 14.01.2013r. w MDK. Wśród 18 przedszkoli zgłoszonych do udziału w prezentacjach wybrano 9 w tym nasze przedszkole.

 

 

Udział w konkursach dzieci z kółka plastycznego w roku szkolnym 2012/2013 5-latki

·        „Ulubiona postać z utworów Jana Brzechwy” – ogólnopolski konkurs plastyczny (PS 49): Dominika H. – nagroda

·        „Bajki w zimowej szacie” (PS 56): Ida S. – nagroda, Zuzanna K. Zuzanna Sz., Dominik Z.- wyróżnienia

 

 

SUKCESY SZACHOWE

 

W roku szkolnym 2012/2013 oferta zajęć dodatkowych w naszym przedszkolu  poszerzyła się o nowe koła zainteresowań i zajęcia dodatkowe. Niezwykle ciekawa i przynosząca wiele wymiernych korzyści dla dzieci okazała się gra w szachy. To pasjonujące zajęcie rozwija umysł, kształtuje charakter, uczy sportowej rywalizacji. Ponadto gra w szachy sprzyja zdolności koncentracji uwagi, samodzielności podejmowania decyzji, pobudza wyobraźnię, uczy odporności psychicznej. Nasze 5,6 – latki pokochały tę szlachetną grę i nie tylko na zajęciach szachowych, ale i w wolnym czasie rozgrywają mecze szachowe. Co więcej uczą inne dzieci, te nie uczęszczające na kółko, zasad gry. Wielka to zasługa ich nauczyciela, pasjonata i miłośnika szachów pana Jarosława Galej. W krótkim czasie nauczył on swoich podopiecznych nie tylko szachowych podstaw , ale wpoił im miłość do gry, pasję, zasady etyczne i moralne. Młodzi szachiści już grają na turniejach i odnoszą swoje pierwsze sukcesy.

W zawodach  „Mój pierwszy turniej szachowy” organizowany w SP nr 45, w kategorii dziewcząt OLA G. ( z gr. V) zajęła I miejsceMAGDA B. (z gr. V) II miejsce, a HANIA L. (z gr. V) V miejsce. W kategorii chłopców MACIEK Sz. (z gr. V) II miejsce, JACEK W. (z gr. V) XI miejsce, a BARTEK G. (z gr. IV) XII miejsce.

W turnieju szachowym o zasięgu miejskim w kategorii dziewcząt do lat 7 OLA G. z grupy V zajęła I miejsce.

Poniżej prezentujemy zdjęcia małych szachistów z ich trofeami.