O NAS

Nasze przedszkole rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 1981 roku. Przyjmujemy dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Pięć sal dla poszczególnych grup wiekowych urządzonych jest estetycznie i bezpiecznie. Dzięki pomysłowości i inwencji dyrekcji i nauczycieli zaprojektowano i wykonano dekoracje i scenerie do zabaw i pracy z dziećmi, starając się racjonalnie wykorzystać przestrzeń, jaką dysponuje przedszkole. Świat wrażeń i przeżyć dzieci został wzbogacony o możliwość przebywania w różnych sceneriach bajkowych. Każda z sal dziecięcych posiada odmienny charakter i kolorystykę. Na dole mieszczą się sale dla najmłodszych dzieci.
- w MALUCHACH gości na stałe Kubuś Puchatek wraz z przyjaciółmi,
- w kolejnej sali już od wejścia witają dzieci: krasnoludki i Królewna Śnieżka.

Na piętrze mieszczą się trzy sale:
- u czterolatków sceneria morska (akwarium z rybkami oraz Arielka wśród swoich przyjaciół),
- w pięciolatkach Tom i Jery umilają dzieciom pobyt w przedszkolu,
- w najstarszej grupie króluje Kopciuszek.

Sale są wyposażone w nowoczesne, estetyczne i bezpieczne meble. Posiadamy również dwa gabinety logopedyczne, salę języka angielskiego, oraz pracownię plastyczną.

Ogród przedszkolny

Atutem przedszkola jest piękny, duży, bezpieczny, ogrodzony plac przedszkolny. Jest tam miejsce na rekreację, swobodną zabawę, zajęcia przyrodniczo – badawcze, zabawy sportowe. Wiosną można tam obserwować pierwsze pąki drzew, ich kwitnienie. Latem skryć się w ich cieniu. Jesienią robić kolorowe bukiety z liści. Zimą zjeżdżać z górki na sankach i lepić bałwana. Plac przedszkolny wyposażony jest w nowoczesny sprzęt ekologiczny - drewniany plac zabaw: pociąg, zjeżdżalnię, huśtawki – bujanki, karuzelę, mostki. Ostatnim naszym nabytkiem są okazałe altany ogrodowe, gdzie można posłuchać bajek, napić się wody, czy po prostu odpocząć.

Teren placu jest trawiasty, piaskownice zakrywane plandekami, zabezpieczającymi przed szkodliwymi zanieczyszczeniami zwierząt.

Kadra pedagogiczna

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykształconych i kreatywnych nauczycieli dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Nauczyciele mają wyższe wykształcenie pedagogiczne rozszerzone o studia podyplomowe w zakresie logopedii, terapii pedagogicznej i socjoterapii. W celu podniesienia swoich kwalifikacji systematycznie uczestniczą w kursach, warsztatach i szkoleniach. Posiadają bardzo dobry kontakt z dziećmi, dostrzegają i rozumieją ich potrzeby. Mają duża wiedzę i doświadczenie w zakresie edukacji przedszkolnej.W swojej pracy, wykorzystują najnowsze koncepcje, metody i formy pracy, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie. Uwzględniają indywidualne podejście, zapewniając czas i uwagę dla każdego dziecka. Posiadają uzdolnienia plastyczne, muzyczne i teatralne umożliwiające rozwijanie i kreowanie indywidualnych zainteresowań i talentów każdego dziecka.

Nasi nauczyciele są profesjonalistami w zakresie edukacji przedszkolnej.