Na warzywno - owocowym ryneczku - grupa III.

Mimo kiepskiej pogody, udało się nam dotrzeć na ryneczek 12 X 2017. Właściciele warzywno - owocowego sklepiku z dużym zaangażowaniem pokazywali dzieciom ciekawe warzywa i  owoce. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą skąd pochodzą okazy, ale także ocenić co jest droższe, co tańsze, policzyć ile jest odmian jednego gatunku. Uprzejmi właściciele na zakończenie naszej wizyty, poczęstowali nas cukierkami:). Dziękujemy za cierpliwość i ciekawą lekcję matematyczno - przyrodniczą. Zrobiliśmy małe zakupy - granat, który ze smakiem i ciekawością został zjedzony już w przedszkolu. Okazało się, że nie wszystkie dzieci znały smak granatu. Taka wyprawa to także doskonała okazja do przypomnienia zasad ruchu drogowego.

wydarzenia / 2017-2018