Zespół Flażoletowy

W naszym przedszkolu działa zespół flażoletowy w skład którego wchodzą wybrane dzieci z dwóch najstarszych grup IV i V. Amelka, Natalka, Oliwia, Ada, Julia, Hania i Nikola od października uczyły się grać na flażolecie, poznawały nuty, a także  tajniki  palcowania i zakrywanie otworów, ćwiczyły oddech oraz artykulację - czyli sposób wydobywania dźwięku z instrumentu. Dziewczynki z wytrwałością uczyły się piosenek, kolęd i utworów muzycznych. Wystąpiły z koncertami na jasełkach, na dniu babci i dziadka, na dniu rodziny  oraz na zakończenie roku szkolnego. Oby ten bliski kontakt z muzyką był początkiem zainteresowań i zamiłowań muzycznych tych dzieci i otworzył im niezwykły świat dźwięków, bo granie na instrumencie to wielka radość  i niezwykła przyjemność.

wydarzenia / 2016-2017